Trzy rodzaje rolet, które świetnie sprawdzą się w biurze

Ważnym etapem aranżacji biura jest wybór rolet. Ma to szczególne znaczenie w przypadku firm działających na parterze budynku z oknami wychodzącymi na ulicę. Odpowiednie osłony okienne mogą nie tylko zapewnić odrobinę prywatności i prawidłowe oświetlenie w ciągu dnia, ale także mogą być elementem dekoracyjnym. Sprawdź, jakie rolety idealnie pasują do pomieszczeń biurowych.

Rolety zaciemniające

Ten typ rolet najlepiej sprawdzi się w firmach, których okna nieustannie mijają przypadkowi przechodnie. Ponadto rolety zaciemniające ze strony https://rollcenter.pl to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu, które może być dość problematyczne w przypadku pracy przy komputerze. Materiał o grubym splocie nie przepuszcza światła, dzięki czemu promienie słonecznie nie odbijają się w monitorze.

Ponadto rolety zaciemniające mogą przydać się podczas upałów, ponieważ skutecznie uniemożliwiają nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia. Jest to kluczowe w biurach z południową ekspozycją okien, w których ciepło słoneczne w połączeniu z ciepłem wytwarzanym przez urządzenia może obniżać jakość warunków pracy. Tkanina w takich rolet może zapewnić temperaturę gabinetu niższą nawet o kilka stopni w porównaniu z innymi osłonami okiennymi.

Rolety plisowane

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rolet rozwijanych z góry na dół są rolety plisowane, określane często także jako rolety harmonijkowe. Materiał w tego typu przysłonach okiennych ma przy krawędziach dziurki, przez które poprowadzone są niemal niewidoczne sznurki. Na obu końcach rolety znajdują się natomiast listwy służące do stabilizacji i przesuwania rolet. Dzięki takiej konstrukcji plisy można w maksymalny sposób dostosować do swoich potrzeb.

W biurze prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się ułożenie rolet, w którym okno zostanie zakryte od dołu do np. połowy wysokości szyby. W ten sposób można zapewnić pracownikom prywatność i wysoki komfort pracy, a jednocześnie nie rezygnować z naturalnego światła, które może wpadać przez górną część okna. Rolety plisowane można nawet umieścić pośrodku okna, co z kolei może przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów mijających budynek firmy.

Rolety dzień i noc

Równie intrygującym rozwiązaniem są rolety dzień noc, które są w stanie jednocześnie zapewnić dostęp do naturalnego światła i uchronić przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu naprzemiennych pasów z zaciemniającego i przezroczystego materiału. Warto jednak zaznaczyć, że przezroczyste paski nie pozwalają zbytnio zobaczyć z zewnątrz budynku, co dzieje się w biurze.

Ponadto modele ze sklepu Rollcenter, które są dostępne pod adresem https//rollcenter.pl/rolety-dzien-noc, ułatwiają utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu przez cały rok. Podobnie jak rolety zaciemniające w upalne dni chronią przed ciepłem z zewnątrz, natomiast zimą skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz biura. W ten sposób w zależności od pory roku można zmniejszyć koszt klimatyzacji lub ogrzewania.

fot: materiały prasowe

Dodaj komentarz