Telefony roku 2019

Każdy użytkownik smartfona decyduje się w końcu na zmianę urządzenia na nowy, lepszy model. Często towarzyszy temu wiele godzin porównywania różnych telefonów pod kątem istotnych parametrów, wyglądu, a także ceny. Oto krótki poradnik, w którym przedstawiamy kilka polecanych ostatnio modeli z różnych klas cenowych!

Odwieczny pojedynek – iPhone czy Samsung?

Te marki, rywalizujące ze sobą od lat, mogą się poszczycić milionami zadowolonych klientów. I tak się składa, że zarówno Apple, jak i Samsung, wypuściły ostatnio tak zwane „flagowce” – najbardziej nowoczesne modele, udoskonalone pod kątem wielu istotnych cech.

Samsung Galaxy S10, S10+ oraz S10E  

Te trzy modele to najnowsze wersje flagowców Samsunga, różniące się wielkością, zakrzywieniem ekranów, ilością aparatów z tyłu i kilkoma innymi cechami. Wszystkie zaopatrzone są w bardzo wytrzymałe szkło typu Gorilla Glass, ich wodoodporność poświadczona jest specjalnym certyfikatem, aparaty mają wiele funkcji umożliwiających wykonywanie profesjonalnych zdjęć, nawet przy nie najlepszym oświetleniu. Posiadają funkcję szybkiego ładowania.
Ceny:
Galaxy S10+ dostępny jest od 3000zł
Galaxy S10 znajdziemy od około 2600zł
Galaxy S10E można kupić za 2300zł

W najnowszej ofercie Samsunga dostępne jest też wiele innych telefonów, jak choćby te z serii Note, które są szczególnie polecane osobom pracującym w biznesie i często używającym telefonu do robienia notatek.

iPhone X, XR, XS

Kolejne flagowce, tym razem od Apple, to znacznie rozwinięte wersje poprzednich modeli. Podobnie jak poprzednie modele, tak i te różnią się kilkoma parametrami, przede wszystkim ceną. Udoskonalony aparat, przedni jak i tylny, prosta obsługa, wygodne rozmieszczenie klawiszy i bardzo wytrzymała bateria to tylko część ich zalet. 
Ceny:
iPhone XS  kosztuje co najmniej 4500zł
iPhone XR można znaleźć za około 3500zł 
iPhone X znajdziemy w cenie 3400zł

Inne firmy

Huawei P30 Pro, P30 Lite, P Smart 2019

Telefony marki Huawei cieszą się popularnością wśród osób, które nie chcą wydawać fortuny na telefon, lecz chcą w nim znaleźć cechy porządnego smartfonu. Dla nich polecany jest przede wszystkim Huwei P Smart 2019, którego zaletami są duży ekran, mocna bateria, czytnik linii papilarnych i duża pamięć, a to wszystko w cenie poniżej tysiąca złotych. Wyjątkiem jest Huawei P30 Pro, którego cena jest znacznie wyższa, jednak posiada on najlepsze na rynku aparaty. Złotym środkiem wydaje się być Huawei P30 Lite, będący budżetową wersją modelu Pro.
Ceny:
Huawei P Smart 2019 znajdziemy już w okolicach 800zł
Huawei P30 Lite dostępny jest od 1600zł
Huawei P30 Pro kosztuje powyżej 3000zł

Inne polecane modele, o których warto doczytać

LG V30, warty około 1700zł
Xiaomi Redmi A2 dostępny w okolicach 700zł
Lenovo K6 Note kosztujący 750zł

Dodaj komentarz