Nawilżacze powietrza – dlaczego warto w nie zainwestować?

Nawilżacze powietrza stają się coraz częstszym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Cieszą się większym zainteresowaniem w okresie grzewczym. Z czego wynika ich popularność? Jak działają? Jakie funkcje spełniają? Czego oczekiwać od nawilżaczy ultradźwiękowych? Poniżej znajdziesz wyczerpujące kompendium wiedzy na temat!

 

1. Czym jest nawilżacz powietrza?
2. Dla kogo przeznaczone są nawilżacze powietrza?

3. Nawilżacz parowy – co go wyróżnia?

4. Nawilżacz ultradźwiękowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?
5. Ultradźwiękowy nawilżacz– na co zwrócić uwagę przy zakupie?

6. Nawilżacze powietrza – garść dobrych praktyk

7. Zainwestuj w dobre samopoczucie swoich bliskich!

 

 

 

Czym jest nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza stanowi przykład praktycznego urządzenia, które pomaga zwiększyć wilgotność w tych pomieszczeniach, w których przebywamy. Ujmując to najprościej i najbardziej obrazowo – w przypadku nawilżaczy parowych i nie tylko dochodzi do zamiany powietrza w produkcję pary wodnej. Dzięki temu właśnie dochodzi do znacznego zwiększenia wilgotności, nawet wówczas, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniami, w których kaloryfery są maksymalnie rozkręcone. 

Dla kogo przeznaczone są nawilżacze powietrza?

Doskwiera Ci suche powietrze w sezonie grzewczym? Widzisz pogorszenie w oddychaniu oraz pojawiającą się suchość skóry? Jeżeli dostrzegasz u siebie takie objawy jak podrażnione oczy, częsty kaszel, krwawienia z nosa, Twoje usta ulęgają pękaniu – wówczas mogą to być symptomy wynikające z przebywania w pomieszczeniach, w których powietrze jest zbyt suche. Osoby cierpiące z powodu astmy i alergii również odczują nieopisaną ulgę w przypadku uruchomienia tego sprzętu. Regularne stosowanie takich urządzeń szczególnie w okresie grzewczym przyniesie szereg pozytywnych skutków. Sprawdź polecane modele na stronie https://www.neonet.pl/nawilzacze-i-oczyszczacze-powietrza/oczyszczacze-powietrza.html. Znajdziesz tu zestawienie produktów od cenionych i zaufanych producentów.

 

Nawilżacz parowy – co go wyróżnia?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów nawilżaczy podłączanych do prądu. Najpopularniejsze z nich obejmują nawilżacze ultradźwiękowe oraz parowe.

Te najpowszechniejsze, czyli parowe działają w prosty sposób. Pojemnik na wodę należy podłączyć do prądu. Dzięki temu woda, która znajduje się w tym pojemniku jest podgrzewana. Kolejny etap jest już dobrze znany i widoczny gołym okiem. O czym konkretnie mowa? Po podgrzaniu woda jest uwalniana w postaci widocznej ciepłej mgiełki. Taki nawilżacz przyczynia się do oczyszczenia powietrza, jednak w relatywnie niewielkim stopniu. Warto zatem sięgnąć po nie do tych pomieszczeń, które cechuje nieduża powierzchnia. Mowa tutaj choćby o dziecięcym pokoiku, gabinecie do pracy czy też sypialni. Jeżeli szukasz bardziej zaawansowanego urządzenia o większym zasięgu – warto sprawdzić, czym cechuje się nawilżacz ultradźwiękowy.

Nawilżacz ultradźwiękowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza działa dzięki emitowaniu ultradźwięków, które przyczyniają się do rozbijania cząsteczek wody na te drobniejsze. W efekcie dochodzi do pojawienia się mgiełki, która w zależności od ustawień i Twoich upodobań może być albo chłodna albo ciepła. Jak widać – do pojawienia się pary dochodzi w nieco inny sposób niż w przypadku parowych odpowiedników tych urządzeń. Takie nawilżacze powietrza przyniosą ulgę podczas sezonu grzewczego.

 

Ultradźwiękowy nawilżacz– na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada wbudowany higrometr. Co kryje się pod tą nazwą? Otóż dzięki niemu można dokonać precyzyjnych pomiarów w zakresie stopnia nawilżenia powietrza w danym pomieszczeniu. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań takiego sprzętu do swojego domu – sprawdź koniecznie jaka jest jego wydajność. Innymi słowy – jaką powierzchnię jest w stanie obsłużyć. Jeżeli dysponujesz salonem o dużej powierzchni – warto zainwestować w lepszy i wydajniejszy sprzęt, dzięki temu faktycznie odczujesz pozytywne skutki wynikające z zakupu tego sprzętu.

Nawilżacze powietrza – garść dobrych praktyk

W przypadku niektórych nawilżaczy, takich jak na przykład nawilżacze ewaporacyjne – konieczne jest używanie jedynie wody destylowanej – warto zatem wnikliwie zapoznać się z instrukcją producenta, w którą wyposażony jest każdy nawilżacz powietrza ewaporacyjny, ale nie tylko. Pamiętaj też, że gdy wilgotność powietrza jest zbyt niska, czyli wynosi mniej niż czterdzieści procent – wówczas jak najbardziej należy sięgnąć po nawilżacz.

Zainwestuj w dobre samopoczucie swoich bliskich!

Okres jesieni i zimy sprzyja korzystaniu z ogrzewania. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest jednak suche powietrze, które może być uciążliwe dla wielu osób, szczególnie tych, które borykają się z alergiami lub z astmą. Inwestycja w taki nawilżacz będzie stanowiła skuteczną pomoc w poprawie samopoczucia – skorzystaj ze świeżo pozyskanej wiedzy i wybierz taki model, który najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania, z pewnością docenisz zalety tego sprzętu!

undefined

Dodaj komentarz