Największe atrakcje Włoch – ciekawostki o Włochach

Włochy to kraj, który zachwyca zarówno swoimi zabytkami, niezwykłą kulturą oraz fenomenalną kuchnią. Nic więc dziwnego w tym, że każdego roku tak chętnie odwiedzane są przez szerokie grono turystów z rozmaitych zakątków świata. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać do tego pięknego kraju, warto zapoznać się z ciekawymi destynacjami na jego terenie, które nie powinny umknąć naszej uwadze.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Przede wszystkim zacznijmy od stolicy Włoch, którą jest Rzym. W mieście tym warto wybrać się do Koloseum, odwiedzić Forum Romanum, a także zwiedzić Stolicę Apostolską, którą stanowi Watykan. Pięknym, włoskim miastem jest niewątpliwie Wenecja. Oprócz mieszczących się tam zabytków, samo przechadzanie się jej klimatycznymi uliczkami i przysłuchiwanie śpiewom gondolierów sprawia, że miasto to staje się absolutnie jedyne w swoim rodzaju. Dla fanów mody, warto wybrać się do jej stolicy, którą notabene jest Mediolan. Jeżeli jesteście fanami „Ojca Chrzestnego”, to z całą pewnością klimat tego filmu będziecie mogli poczuć na własnej skórze, odwiedzając włoską wyspę, którą jest Sycylia. 

Poza zwiedzaniem, absolutnie niepowtarzalnym jest obcowanie z Włochami. Ich temperament, piękny język, a także uśmiech i życzliwość sprawiają, że chciałoby się tam zamieszkać. 

Dodaj komentarz