Czy szkoła językowa faktycznie uczy?

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach nie jest czymś dostępnym tylko i wyłącznie dla elit. Żyjemy w czasach, w których znajomość języka obcego stała się koniecznością. Chętniej wyjeżdżamy za granicę nie tylko w celach turystycznych, ale również zmieniamy miejsce, w którym przychodzi nam żyć i pracować. Bez znajomości języka ciężko jest się zaaklimatyzować, nie mówiąc o znalezieniu dobrej pracy. Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę naszego kraju, by się przekonać, że znajomość języka obcego jest ważna. Nie ma chyba przedsiębiorstwa, które chce się liczyć na rynku, który nie chce zatrudnić przede wszystkim osób, które już znają jakikolwiek język obcy. Warto tu zaznaczyć, że ważna jest nie tylko sama znajomość języka, ale również stopień, w jakim potrafimy się tym językiem posługiwać. Nic dziwnego, że jak grzyby po deszczu pojawiają się liczne szkoły językowe oferujące pomoc w opanowaniu języka. Ale czy każda szkoła językowa potrafi dobrze nauczyć języka?

Szkoła językowa – jak wybrać tę odpowiednią?

Nie ma co ukrywać, że szkoły proponujące kursy językowe różnią się od siebie nie tylko programem nauczania, ale również poziomem przekazywanej nauki. Nie ma co ukrywać, że podobnie jak w innych szkołach poziom nauczania jest zależny od poziomu zatrudnionych nauczycieli. Dobry specjalista jest w stanie przekazać wiedzę w taki sposób, że niejako „sama wchodzi” do głowy. Najlepsze szkoły językowe zatrudniają lektorów, native speakerów na odpowiednim poziomie. Dobra kadra nauczycielska to jeden z czynników składowych pozwalających powiedzieć, że szkoła językowa jest dobra. Innym składnikiem jest program. Można opierać się na programach już sprawdzonych lub stworzyć swój autorski program szkolenia jak to uczyniła szkoła językowa Wrocław. Każda ze szkół proponując nauczanie języków, ma świadomość, że powodzenie programu, który proponuje, zależy od efektów nauczania. Im większa liczba studentów będzie zadowolona z efektów szkolenia, tym przyciągnie większą grupę następnych uczniów.

szkola-jezykowa-we-wroclawiu

Szkoła językowa we Wrocławiu to miejsce, gdzie możesz się uczyć ze zwierzętami

Szkoła językowa nie musi być nudna

Pogląd na szkoły językowe jest zazwyczaj jeden. Jest to miejsce, w którym raczej nie ma czasu na zabawę, a tylko jest to obowiązek. Taki obraz szkoły przedstawiali nasi dziadkowie, rodzice i tak będą pewnie widzieć to nasze dzieci. Szkoła jako dość nudne miejsce. Jednak to nie musi tak wyglądać. Szkoła językowa nie musi wcale być nudna. Pojawiają się już szkoły, w których pobieranie nauki języka nie przypomina wcale tego co pamiętamy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Doskonałym przykładem jest szkoła językowa Wrocław, której właściciele doszli do wniosku, że najważniejsza jest odpowiednia atmosfera. Naukę można pobierać indywidualnie lub w grupach, specjalnie dobieranych, tak by czuli się ze sobą jak najlepiej. W pomieszczeniach, w których odbywa się nauka, przebywają zwierzęta, z którymi można się bawić. Sprzyja to rozluźnieniu atmosfery nauczania i działa również uspokajająco. Jest to również szkoła, w której zrezygnowano z podręczników. W zamian słuchacze szkoły tej szkoły językowej otrzymują możliwość korzystania z licznych pomocy multimedialnych.

Szkoła językowa online czy stacjonarnie?

Rok 2020 był rokiem przełomowym w prowadzeniu nauczania, nie tylko nauczania języków. Pandemia, która zaskoczyła nas wszystkich, wymusiła przejście z nauczania stacjonarnego na nauczanie online. Prawie każda szkoła językowa dość szybko dostosowała swój program i możliwości techniczne do panujących warunków. Szybko się również okazało, że taki sposób nauczania odpowiada dość sporej liczbie chętnych do poznania arkanów językowych. Słuchacz ma możliwość dostosowania swojego czasu, który ma poświęcić nauce, do swoich obowiązków. Można korzystać z nauki wszędzie. Można na przykład korzystać z kursu językowego, jaki oferuje szkoła językowa Wrocław, będąc na Mazurach lub Bieszczadach. Wszystko zależy od chęci oraz od możliwości technicznych związanych z prędkością internetu.

Odpowiadając na postawione na wstępie pytanie, czy szkoła językowa uczy języków, uważam, że tak. Jednak to czy się ktoś nauczy języka, zależy tylko i wyłącznie od jego chęci i włożonej do tego pracy.

Dodaj komentarz