Bandowanie, czyli sposób zabezpieczenia paczki

Czym tak właściwie jest bandowanie? Co oznacza ten termin? Otóż jest to sposób zabezpieczania paczek, kartonów, bądź palet za pomocą taśmy spinającej, bądź zapinek. Proces polega na owinięciu przesyłki, co powoduje, że jest ona zabezpieczana przed rozerwaniem, które w efekcie mogłoby powodować wysypanie się towaru, bądź co gorsza jego uszkodzenie. Warto tutaj również zwrócić uwagę, iż taśma spinająca różni się znacząco od znanej każdemu z nas taśmy klejącej. Najczęściej stosowanymi w banodaniu taśmami są te poliestrowe i polipropylenowe. Ich dostępność na rynku jest bardzo duża, a jej producenci oferują szeroki wachlarz produktów. Zaopatrzyć się można w różne warianty jeżeli chodzi o kolor, grubość oraz szerokość.

Bandowanie ręczne – samodzielnie zadbaj o bezpieczeństwo twojej przesyłki

Zabezpieczenie paczki własnoręcznie nie jest w dzisiejszych czasach wymagającą czynnością. Wystarczy do tego kilka prostych akcesoriów, które w szybki sposób pomogą nam na bandowanie paczki. Warto tutaj zastosować sprawdzone oraz wysokiej jakości produkty, abyśmy mieli pewność co do tego, iż nasz cenny pakunek będzie w 100% chroniony. Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy posiadającej doświadczenie w branży. Taką z pewnością jest neopak, posiadający szeroki zakres dostępnych przedmiotów do bandowania. Listę rzeczy do kupienia można znaleźć tutaj: https://neopak.pl/magazyn/bandowanie.

A co z paletami? Jak je zabezpieczyć?

Czynność bandowania palet wydaje się być nieco trudniejszą i w rzeczywistości po części tak jest. Tutaj warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, gdyż jak wiadomo palety nie są tym samym, co pojedyncze przesyłki. Wytrzymałe spinki, akcesoria zabezpieczające oraz narzędzia pozwalające na bandowanie kółek są z pewnością tym, czym warto się posłużyć w tejże sytuacji.

Mamy materiały i wiedzę, pora zaczynać bandowanie

Gdy zebraliśmy cały komplet materiałów, na przykład korzystając z oferty wyżej wymienionej firmy neopak, możemy zacząć przygodę z zabezpieczeniem przesyłek. Do podjęcia czynności bandowania przesyłek wystarczającym okaże się średni cenowo zestaw w postaci taśmy, napinacza i garści zapinek. Nie warto iść po najniższej linii oporu i decydować się na rozwiązania z najniższych półek cenowych, gdyż te są zazwyczaj słabe jakościowo pod względem wykonania, a to nie gwarantuje nam 100% pewności. Po skompletowaniu niezbędnego zaopatrzenia pora wyruszyć do magazynu, by spakować nasz pierwszy towar na palecie. Od czego zaczynamy? Pierwszym krokiem będzie nałożenie taśmy wymienionych wcześniej rodzajów na szpulkę posiadanego przez nas odwijacza, co zapewni komfort pracy ułatwiając rozwijanie taśmy. Będzie ona w jednym miejscu, a to oznacza, że nie będzie się plątać po podłodze. Kolejną rzeczą do zrobienia jest przeciągnięcie końca poliestru pod opakowaniem, a następnie do góry, do siebie. Potem odcinamy nadmiar taśmy, chwytamy w ręce zapinkę i przy użyciu napinacza łączymy obydwa końce produktu. Po zakończeniu tej czynności musimy jedynie ścisnąć rękojeść narzędzia, aby przysłowiowo „dopiąć wszystko na ostatni guzik”. Wszystko gotowe – teraz wystarczy powtórzyć czynność kilkukrotnie z różnych stron, by mieć pewność, iż taśma będzie stabilizować paletę.

Dodaj komentarz